Vietnam Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Vietnam Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Vietnam 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

vietnam
vietnam

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Vietnam 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Vietnam 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Vietnam vizesi 2022 başvuru adımlarını tamamlarken pandemi ile alakalı olarak bir sorun meydana gelmemesi için güncel koşulları yakından takip etmelisiniz. Ülkelerdeki vaka durumuna göre giriş çıkış adımlarında bazı kısıtlamaların da söz konusu olabileceği görülmektedir. Aşı şartları da incelenmelidir. Aşısız olan kişilerin ülkeye giriş yapması için PCR test zorunluluğu devam etmektedir.

Aracı Kurumlardan Yardım Alın

Vietnam vize işlemleri sırasında bireysel başvuru adımları ile uğraşmak istemeyen kişilerin aracı kurumlardan destek almasına da olanak verilmektedir. Aracı kurumlardan destek alırken kişilerin klasik vize başvuru masraflarının yanı sıra bir de aracı kurumun danışmanlık masrafını ödemeniz gerekmektedir. Aracı kurumlar ile alakalı olarak kadro değerlendirmesini güzel yapmalısınız. Bu aşamada kadronun alanında uzman olması özellikle çalışma izni alma gibi kapsamlı unsurlarda size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Çalışma İzni

Vietnam’da nitelikli bir firmada istihdam edilmeniz durumunda çalışma izni almanız sizin için daha kolay olacaktır.

  • Çalışma izni almak için daha önce çalışmış olduğunuz firmalardan referans mektubu almalısınız.
  • Kabul aldığınız firmadan ise davet mektubu sunmanız gerekir.
  • Hangi koşullarda hangi pozisyonda çalışılacağına dair de gerekli olan bilgilendirme tarafınıza sunulacaktır.

Çalışma izni talep ederken kadronun elde edilmiş olması asıl temel husustur. İş aramak için ülkeye giriş yapmak isteyen kişilerin başvurularının büyük bir oranla ret yanıtı aldığının da belirtilmesi gerekir.

Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Vietnam konsolosluk randevu adımlarını tamamlarken hangi vize türünde talepte bulunacağınıza dair detaylı bir biçimde inceleme adımının tamamlanması gerekmektedir. Kişilerin vize başvuru adımlarında belirttikleri amaç ile ülkeye giriş sonrasında benimsedikleri hususların farklılık göstermesi deport işlemlerinin başlamasına dahi neden olabilir. Vize başvuru adımlarında güncel pasaportunuzu da sunmalısınız. Pasaportun güncelliğinde bir aksaklık olmaması için vize başvurusunu tamamlamadan önce kesinlikle NVİ üzerinden yenileme talebinin iletilmesi gerekir. Konsolosluğun internet sitesi üzerinden başvuru formunun talep edilmesi de istenebilir.

Güncel Vize Koşullarını Takip Edin

vietnamvizesi.gen.tr üzerinden vize koşullarında değişen herhangi bir husus olup olmadığını kontrol etmek için bu sistemden destek alabilirsiniz. Sistemde ya da prosedürlerde herhangi bir değişim meydana geldiği zaman bunun anında tarafınıza iletilmesi sağlanacaktır. Güncel vize koşulları ile alakalı olarak bir sorun meydana gelmemesi için kişilerin belgelerden bekleme sürecine kadar uyması gereken kıstaslar anında iletilmektedir.

S.S.S

Vize başvuru adımlarında harç talep edilir mi?

Vize başvuru adımlarında kişilerin başvurusunun dikkate alınması ve geçerli kılınması için harç talep edilmektedir.

Vize başvuru aşamasında bekleme süresi ne kadardır?

Vize başvurusunun en geç 12 hafta içerisinde yanıt bulması beklenmektedir.

Vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda başvuru harcı iade edilir mi?

Vize başvurusunun ret yanıtı alması durumunda ödenen harcın iade edilmesi gibi bir uygulama söz konusu değildir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu