Vietnam Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Vietnam Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Vietnam Vize Başvurusu 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vietnam vize ücreti ne kadar?

 

Vietnam vizesi almak diğer ülkeler için vize almaktan oldukça farklıdır. Kişilerin diğer ülkeler için yapılan vize işlemlerine yaşa ve seyahat nedenine bakıldığı gibi Vietnam vizesi için de bu böyledir.  Vietnam için vize almak zor değil ancak biraz uğraştırıcıdır. Vize için istenen belgeler o anki koşullara ve ülkenin içinde bulunduğu duruma göre farklılık göstermektedir.

Vietnam vizesi almak isteyenlerin vize başvuru merkezlerine bizzat müracaat ederek başvurularını yapmaları gerekmektedir. Ancak turistik vize alacak olan kişiler belgelerini gönderileri de bu işlem uzaktan yapabilirler. Ayrıca Vietnam vizesi almak isteyen kişilerin C1 belgesine de sahip olmaları zorunludur. Bu belge ülkeye davet belgesidir, eğer vize başvurusu yapan kişilerle bu belge bulunmuyorsa vize başvuru merkezi başvuru reddetmekle ve kişiyi Vietnam vizesi vermemektedir.

Ancak kişiler konsolosluklardan yardım alarak bu belgeyi temin edebilirler. Ayrıca bütün bu işlemlerin seyahatten bir ay önce yapılması gerekmektedir. Bütün bu işlemleri yapan ve sona gelen kişiler artık ödeme noktasındadırlar. Vietnam için ödenecek olan vize ücretinin miktarı ise net bir bir şekilde bilinmemekle birlikte, yaş ve meslek gibi nedenlerle de farklılıklar göstermektedir.

 

 C1 belgesi ücreti ne kadar ?

 

Vietnam vizesi almak için zorunlu olan C1 belgesi davetiye niteliği taşıyan bir evraktır. Vize başvuru mutlaka olması gereken C1 belgesi başvuru sırasında bulunmaz ise başvurunuz alınmamakta veya reddedilmektedir. Bu belge Vietnam’a gidiş amacını ve seyahat bilgilerinizi içermektedir. Belgeyi başvurudan önce almak oldukça önem taşımaktadır.

Kişiler belge almak için kendileri başvuru yapabildikleri gibi konunun uzmanlarından da yardım alarak başvuru işlemlerini yapabilirler. Eğer işler işlemini bireysel olarak yapmak isterlerse onları oldukça zorlu ve uzun bir süreç beklemektedir. Eğer ki işi uzmanlara devretmek isterlerse onlar için bütün bu işlemleri bir Seyahat Acentesi yapabilmektedir. Seyahat acentelerine C1 belgesi için başvuru yapan kişilerden uçak bileti, otel ve başvuru ücret talep edilir.

Ayrıca  seyahat acentesinden bazı gerekli evraklar da istemektedir. Eğer bu evrakları göndermezseniz başvurunuz yapılmamaktadır. Evrakları gönderdikten sonra ise ücreti yatırmanız gerekir. Ücret ödemesi ödemenizi ise seyahat acentesinin istediği şekilde yapılması gerekmektedir. Vietnam vizesi için gerekli olan C1 belgesi ücreti ise 25 dolardır. Bu ücreti ödedikten 7 ile 15 iş günü içerisinde acentenin tarafından size bir cevap gönderilmelidir.

Bu başvurunuz ret cevabı da olabilir onay cevabı da olabilir. Ayrıca çalıştığınız seyahat acentesinin güvenilir olduğundan da emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sahtecilik yapan bu şirketler başvuru yapmadan başvuru yaptıklarını ve ret edildiğini söyleyip haksız kazanç elde edebilirler.

Vietnam vizesi Yunanistan vizesi gibi schengen olmadığından daha kolay alınabilmektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu