Vietnam Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Vietnam Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Vietnam Vizesi 2022

Vietnam Vizesi 2022
Vietnam Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vietnam Vizesi 2022; Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti seyahatleri öncesinde ülkeye dair araştırma yapabilirsiniz. Öncelikle ülkenin Güneydoğu Asya sınırları içerisinde olduğu unutmamak gerekir. Bunun gibi:

 • Çinhindi Yardımadası içerisinde yer alır ve güneyinde Çin Denizi bulunur.
 • Önceleri Kuzey – Güney olarak ayrılmış olsa da 1976 yılında birleşmiştir.
 • Başkenti ise Hanoi olarak kabul edilmiştir.

Aynı zamanda ülkenin en büyük ve en çok turist kabul eden şehri de Ho Chi Minh olmuştur. Vietnamca dili benimsenmiş ve ardında para birimine değinilmiştir. Dong para birimine yer verilir. Vietnam vizesi 2022 prosedürleri öncesinde tüm bu hususlara değinerek seyahatlere geçebilirsiniz. Vizeden olumlu yönde sonuç alanlar gezi programlarına yön verebilir.

Vize Bilgileri

Vietnam Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Vietnam vizesi 2022 olarak öncelikle kısa ve uzun dönem şeklinde ayrı vize seçeneklerine değinilir. Aralarından hangisini seçerseniz seçin benzer belgeler talep edilir. İlk etapta standart Vietnam vizesi gerekli evraklar 2022 hangileri merak edenlere:

 • En az 2 sayfası boş kalacak şekilde pasaport eşlik eder.
 • Güncel biyometrik fotoğrafların paylaşılması istenir.

Tekrardan olmazsa olmaz belgeler arasına vize başvuru formu da eklenmiştir. Formun eksiksiz bilgiler ile doldurulması önem arz eder. Ardından ise zorunlu olan diğer belgeleri toplamanız gerekir. Şöyle ki:

 • Tüm vize türlerine dair nüfus cüzdanı fotokopisine değinilir.
 • Uçak ile otel rezervasyonlarının belgeler ile ispatlanması istenir.

Tekrardan diğer belgeler kadar öne çıkan seyahat sağlık sigortasını da es geçmemek gerekiyor. Sigorta için belirlenen minimum teminat bedeli ise 30.000 Euro şeklinde belirtilir.

Tüm bu belgelere ilişkin güncel tarih dikkate alınacaktır. Öyle ki eksik ya da eski olması halinde vize reddine karar verilebilir. Bunun için her birinin şartlara uygun olacak şekilde ibraz edilmesine dikkat etmeniz gerekir. Vietnam vizesi 2022 belgelerine netlik kazandırmak için danışmanlıklardan dahi yardım alabilir ve başvuru sürecini bu yolla atlatabilirsiniz.

Vietnam Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Vietnam vizesi 2022 olarak hem kısa hem de uzun vadeli seyahatlere değinilir. Bunlar arasında olan aile birleşimi 90 günü aşan seyahatlerde ele alınır ve tüm pasaport türleri için zorunlu kabul edilir. Diğerleri gibi Vietnam aile birleşimi gerekli evraklar nelerdir sorgulayanlara:

 • Hem pasaportun aslı hem de fotokopisi başvurularda talep edilir.
 • Kimlik fotokopisi, vize başvuru formu ve biyometrik fotoğrafta istenir.

Evlilik üzerine aile birleşimi vizesine sahip olmak isteyenlerden evlilik cüzdanları istenir. Aynı zamanda eşlerin nüfus kayıt örneklerini de hazırlamaları gerekir. Bunlar ek sponsor belgelerine de değinilir. Kira ya da iş sözleşmeleri şeklinde ibraz edilen belgeler vizeyi almanızı kolay hale getirir.

Vietnam vizesi 2022 olarak aile birleşimi tercihinde bulunanlar gelir düzeylerini açıkça belirtmelidir. Bunun ardından sağlık sigortası da gelir ve her birinin eksiksiz olarak paylaşılması beklenir. Nitekim olası eksik evraklar üzerine redde karar verilecektir.

Vietnam Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Vietnam Göç Yasası üzerinden uzun süreli seyahatlere değinilmiş ve şartlara netlik kazandırılmıştır. Vietnam vizesi 2022 uzun süreli seyahatlerde aile birleşimi kadar çalışma iznine de göz atılabilir. Bunun için:

 • Hem sürekli hem de geçici olan oturum kartlarına ihtiyaç duyulur.
 • Çalışma izni için 1 – 3 yıl aralığında kalma sınırına yer verilir.

Vietnam çalışma vizesi gerekli evraklar hangileri öğrenmek ve her birinin ibrazına geçmek uzun süre ülkede kalmanızı mümkün kılar. Bunun için T.C. vatandaşları:

 • Fotoğraf, pasaport ve kimlik belgelerini eksiksiz olarak paylaşmalıdır.
 • Çalışma izin belgelerine de sicil kaydına da değinilir.

Vietnam Vizesi Ücreti 2022

Vietnam vizesi 2022 için sadece belgelere değinmeniz hata olacaktır. Buna ek yatırılması gereken başvuru bedellerine de netlik kazandırmanız gerekir. Çünkü ödemelerin gerçekleşmemesi üzerine başvuruların alınması mümkün değil.

Vietnam vizesi ücreti 2022 olarak 110 USD değerine yer verilir. Ancak hem kalınacak gün sayısının hem de yaş aralıklarının ücreti değiştirdiğini unutmamak gerekir. Bunun üzerine:

 • Belgelerin teslimine karşı başvuru ödemesini yapmalısınız.
 • Ödemelere karşı belgelerinizi alarak ibraz etmelisiniz.

Vietnam vizesi kaç günde çıkar sorgulayanlara da tüm bu adımlara karşı en az 15 iş gününden söz edilir. En fazla da 20 iş gününe değinilir. Bu süre aralıklarından dolayı seyahatlerinizden en az 1 ay öncesinde müracaat etmeniz en doğrusu olacaktır.

Vietnam Vizesi Aile Birleşimi 2022

En az 1 yıl kadar geçerliliği bulunan pasaportlarınız ile aile birleşimi vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Vietnam vizesi aile birleşimi 2022 adına sadece pasaport değil kimlik fotokopisi ve başvuru formu gibi çeşitli evraklara da değinilir. Belgelerin ardından:

 • Uzun vadeli seyahatler için başvuru ödemelerine geçmeniz gerekir.
 • Konsolosluk veya Büyükelçilik randevuları üzerine müracaat edebilirsiniz.

Vietnam vizesi 2022 olarak uzun dönem seyahatlerde aile birleşimine yönelebilirsiniz. Öyle ki 90 günden uzun vadeli seyahatlerde ele alınır. Siyah, gri, yeşil ve de bordo pasaport sahiplerinin hepsi de belgeleri ile müracaat eder. Bordo dışında kalanlar sadece 90 günlük seyahatleri adına vizeden muaf kabul edilir.

Vietnam Çalışma Vizesi 2022

Çalışma vizesi de aile birleşimi gibi uzun dönem seyahatler adına değerlendirilir. Vietnam vizesi 2022 olarak bu yönde seçimini yapanlara evraklar sıralanır ve başvuru ödemeleri belirtilir.

Çalışma izni için Vietnam’da bulunan işyerinden belgelerinizi almanız önem arz ediyor. Bunun öncesinde ise pasaport ile özlük belgeleri geliyor. Benzer belgeler Vietnam vatandaşı nasıl olunur sorgulayanlara da paylaşılır. Vatandaşlık adına:

 • Adalet Bakanlığı onaylı vatandaşlık izninin alınması istenir.
 • Vietnam diline hakim olduğunuzu da belgeleriniz ile belirtmelisiniz.

Vietnam çalışma vizesi 2022 uzun vadeli seyahatler için ele alınır. Bunun ardından ise çoğu zaman vatandaşlık sorgulanır ve prosedürlere uygun olan başvurulara yanıt verilir.

Vietnam Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Dil okulu için Vietnam tercihinde bulunanlar öncelikle seyahat amacına uygun olan vizeden yana seçimini yapmalıdır. Bunun için Vietnam eğitim & Erasmus vizesi 2022 ele alınır ve tekrardan belgelerin ibraz edilmesi beklenir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport ve biyometrik fotoğraf gibi standart belgeler başı çeker. Vietnam vizesi 2022 olarak eğitim vizesine yönelenlerden:

 • İmzalı olacak şekilde başvuru formunu doldurmalı ve ibraz etmelidir.
 • Okul kabul ile öğrenci belgelerini de paylaşmalıdır.

Her bir belgenin ibrazına karşı başvuru aşaması tamamlanır. Ortalama 15 ile 20 iş gününe kadar eğitim vizesine sonuç almanız sağlanır. Geriye ise vizeniz eşliğinde dil okullarına katılmak kalabilir. Olası vize reddinde ise itiraza geçebilirsiniz. Öyle ki itiraz dilekçeleri kabul edilir ve tekrardan değerlendirmeye geçilir. Bunun için eğitim programlarından birkaç ay öncesinde vize başvurularına geçmeniz ve sonuca bağlı olarak seyahatlerinize yön vermeniz en doğrusu olacaktır.

Vietnam Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/vietnam-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”Vietnam vize müracaatı nereye yapılmalıdır?”]

Sadece Ankara Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Büyükelçiliği üzerinden vize sahibi olmak için müracaat edilmesi istenir.[/toggle]

[toggle title=”Vietnam vizesi için pasaportların geçerlilik süresi nasıl olmalıdır?”]

Seyahatin bittiği gün dikkate alınır ve en az 6 ay kadar geçerli olması üzerine kabul edilir.[/toggle]

[toggle title=”C1 Vietnam belgesi hangi vize türüne geçerlidir?”]

Seyahat amacını açıkça belirten C1 belgesini turist vizesine sahip olmak için ibraz etmeniz gerekir.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu